Тимът на Берое-Стара Загора постигна шеста победа в Държавното първенство по баскетбол при дамите, след като в двубой от 12-ия кръг надигра гостуващия Нефтохимик 2010 с 63:56 (20:10, 17:22, 22:12, 14:12).

По този начин състезателките на треньорката Татяна Гатева запазиха изоставането си от 3 точки от лидера Хасково, който по-рано днес победи Септември, но са и с мач по-малко. В Стара Загора домакините взеха аванс от 10 точки още след първата четвърт, който бе застрашен единствено в края на първото полувреме.

През останалото време Берое бе по-добрият отбор на терена и закономерно стигна до успеха. Келиндра Закъри вкара 19 точки за Берое, а с 15 и 11 борби завърши Сиера Робъртсън-Уорън.

За тима на Нефтохимик по 16 точки отбелязаха Тина Требец и Теодора Динева. В класирането Берое е на трето място с 15 точки от 9 мача, докато Нефтохимик е четвърти с 14 точки след 10 срещи./БТА