Берое Стара Загора спечели драматично гостуването си на Левски със 73:71 (22:25, 17:17, 15:14, 19:15) в мач от Националната баскетболна лига за мъже. Така възпитаниците на Любомир Минчев се изкачиха на второто място във временното класиране с пълен актив от 6 точки, като изостават само на точка зад лидера Академик Бултекс, но имат мач по-малко. Столичани също имат 6 точки, но от четири двубоя.

"Сините" водеха почти през цялата среща, като малко преди средата на последната четвърт авансът им беше 67:59. Берое стигна до обрат със серия от 12:2 точки, която им позволи да поведат със 71:69 малко повече от две минути преди края.

До сирената и двата отбора действаха нервно и допуснаха доста грешки, от което се възползваха гостите, които запазиха преднината си и триумфираха. Александър Янев беше най-резултатен за старозагорци с 22 точки, а Аликзандър Дейвис добави 14 точки и 12 борби. За Левски Станимир Маринов завърши с 20 точки, а центърът Никола Маравич се отличи с 19 точки и 13 борби.