Берое е се върна на второто място в класирането на Национална баскетболна лига след успех над Ямбол като гост с 82:72 (23:18, 22:24, 21:17, 16:13. Домакините оказаха съществена съпротива и дори в средата на втората четвърт имаха аванс от 37:29, но допуснаха обрат.

Старозагорци се оттеглиха на почивка с преднина от 45:42, а след почивката продължиха да поддържат разлика от няколко точки.

Малко повече от шест минути преди края те дръпнаха със 74:61 и това се оказа решаващо. Брандис Рос беше най-резултатен за успеха с 19 точки, а Аарън Джоунс допринесе с 13 точки и 13 борби.

Капитанът Станислав Говедаров и Венцислав Петков завършиха с по 17 точки за домакините.

Лидерът Лукойл Академик разгроми Черно море със 107:60 (27:13, 24:19, 25:8, 31:21) и остана на върха на класирането.