Берое се наложи над Монтана 2003 като гост с 82:76 (21:26, 15:18, 16:17, 30:15) в срещата между фаворитите за титлата от втория кръг на първата четворка в женското баскетболно първенство.

Домакините взеха всяка една от първите три части, а в началото на последната четвърт водеше с 65:54, но само за четири минути старозагорки направиха серия от 14 безответни точки, за да обърнат до 68:65 в своя полза, а до края успяха да задържат аванса си в резултата.

Страхотен мач за победителките направи новото попълнение Виолина Кочева с 30 точки и 7 борби. Гергана Иванова добави 13 точки.

Радостина Димитрова беше най-резултатна за домакините с 18 точки, а капитанката Димана Георгиева завърши с 15 точки и 8 борби.

Берое е лидер с пълен актив от 4 точки, а Монтана е втори с 3 точки.

Това бе и първата загуба в България за Монтана, която приключи с 10 от 10 първата фаза на шампионата.

Славия също събра 3 точки, след като се наложи над Рилски спортист (Самоков) със 78:59 (27:13, 23:17, 11:18, 17:11).

Емилия Янчева беше най-резултатна за столичанки с 18 точки, а със 17 точки и 11 борби се отличи Естер Мичева.