Берое е само на една победа от класиране за полуфиналите в Националната баскетболна лига (мъже). Старозагорци победиха с 81:69 (24:12, 18:20, 26:19, 13:18) у дома срещу Спартак (Плевен). Домакините бяха по-силни в първата и в третата част, в които изковаха ценния успех.

Гостите започнаха по-добре, но беройци отвърнаха със серия от 15:2 и поведоха с двуцифрена преднина още след първата четвърт. Вторият период беше по-равностоен, а плевенчани намалиха с две точки изоставането си почивката до 42:32 в полза на Берое.

В третата част тимът от Стара Загора увеличи аванса си на 17 точки. Най-резултатен за победителите беше Шейн Гибсън с 25 точки. Съотбирникът му Омари Гудул завърши с 16 точки.

За плевенския отбор Димитър Маринчешки се отличи с 19 точки.

Спартак ще бъде домакин на втората среща между двата отбора на 29 април.

В друга четвъртфинална среща Академик Бултекс 99 победи с 91:73 (24:19, 17:22, 27:9, 23:23) като домакин срещу Черно море Тича. Пловдивчани водят с 1:0 победи в серията до два успеха.

Академик имаше превъзходство в първия и в третия период, въпреки че варненци започнаха мача добре и бяха напред в резултата след първите 4 минути. В последната четвърт домакините намалиха оборотите, но не позволиха на Черно море да навакса изоставането си.

Шакир Смит вкара 26 точки за домакините, а неговият съотборник Оскар Белфийлд добави още 16 точки.