Берое е първият финалист в 62-рото издание на турнира за купата на България по баскетбол за мъже. В полуфиналите Берое надигра с категоричното 83:65 (20:11, 35:20, 18:15, 10:19) домакина на надпреварата Академик Бултекс. Успехът е исторически за старозагорци, които се класираха за пръв път за финалната среща в клубната си история.

В зала "Колодрума" в Пловдив играчите на Любомир Минчев взеха инициативата още от първите минути на срещата и след първите 10 минути водеха с 20:11. През втората част нападението на Берое експлоадира за нови 35 точки, с което тимът поведе с цели 24 след първите 20.

През второто полувреме срещата се доиграваше, а домакините успяха да направят загубата си малко по-почетна.

В битката за трофея, която е в неделя, Берое ще срещне победителя от срещата между Лукойл Академик и Балкан Ботевград. За Берое Омари Гудул вкара 16 точки, а Шейн Гибсън и Аарън Джоунс добавиха по 13.

За домакините от Академик Джордан Семпъл отново бе над всички със своите 20 точки.