Балкан (Ботевград) постигна драматична победа с 69:65 (22:24, 18:14, 16:13, 13:14) срещу шампиона Лукойл Академик в дербито от втория кръг в мъжкото първенство по баскетбол.

Гостите от Правец имаха леко предимство в началните минути на двубоя, а след това обаче играта беше равностойна и мачът вървеше кош за кош, а след първата част гостите водеха с 24:22. Силно в тази четвърт играха Павел Иванов и Христо Николов, като и двамата отбелязаха двуцифрен брой точки.

Шампионите поддържаха разлика от няколко точки и в началото на втората част, но домакините постепенно заиграха по-добре. В края на частта те стигнаха и до пълен обрат след девет безответни точки. Двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 40:38 в полза на Балкан.

Подемът в играта на "зелените" продължи и след паузата. Домакините направиха серия от 10:3 и поведоха с девет точки, което беше и най-голямата разлика в тяхна полза от началото на срещата.

Мачът беше много оспорван и в последната четвърт, а Балкан поддържаше крехкия си аванс. По-малко от три минути преди края Академик стигна до равенството при 63:63. Домакините отново поведоха с две точки преднина. В последните секунди на мача Божидар Аврамов пробва да стреля от тройката, но пропусна. Павел Иванов вкара два успешни наказателни удара и сложи точка на спора.

За домакините Павел Иванов наниза 25 точки. За Лукойл Академик 13 точки и 6 борби регистрира Христо Николов./БТА