Отборът на Балкан бе само на секунда от това да запише първа победа в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа. В крайна сметка обаче ботевградчани отстъпиха с 86:90 (17:17, 18:16, 24:23, 18:21, 9:13 ) след продължение пред унгарския Егис Кьорменд като гости.

Тимът на Небойша Видич направи много силен мач, но късметът обърна гръб на българите в решителен момент. В първата четвърт двата тима на няколко пъти размениха водачеството, но във втория период Балкан започна отлично и дори поведе с 10 точки в един момент.

Постепенно непобеденият до момента тим на Егис стопи пасива си, и дори излезе напред в резултата в средата на третата част, но до края и Балкан си върна водачеството.
В последната четвърт Балкан водеше през първите 9 минути и 59 секунди, но тройка в последната секунда на капитана Чаба Ференц изравни резултата на 77:77 и победителят трябваше да бъде решен след продължение.

В него домакините бяха по-добрият отбор и след серия от 8:0 точки успяха да направят пълен обрат и да стигна до успеха с 90:86.
Най-резултатен за домакините от Егис бе Ференц с 19 точки. По 16 прибавиха Маркийс Райт и Андре Холинс.
За Балкан Венцислав Петков отбеляза 25 точки, а ДеВон Уошингтън прибави 18.

Поражението слага край на надеждите на Балкан за едно от първите две места в групата и класиране за следващата фаза на турнира.

Резултати от четвъртия кръг в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа:

група "D":
Егис Кьорменд (Унгария) - Балкан Ботевград (България) 90:86 (17:17, 16:18, 23:24, 21:18, 13:9) след продължение

Керавнос (Кипър) - Бейсик Фит Брюксел (Белгия) 90:77 (29:19, 23:18, 17:22, 21:18)