Черно море Тича отстъпи инфарктно като домакин на Академик Бултекс със 77:80 в двубой от баскетболното първенство при мъжете. Гостите стигнаха много трудно до успеха с тройка на Шакир Смит със сирената за край на мача.

Двата отбора изиграха интересна първа част. Още в началото домакините успяха да поведат с 9:3, но Академик Бултекс изравни при 9:9 след 4 минути и половина игра. След това отново Черно море Тича поведе, но гостите изравниха при 14:14.

След нови две равенства домакините успяха да вземат първата част с 20:18. В началото на втората част Черно море Тича показа много добра игра в защита и успя след малко повече от две минути игра да поведе със 7 точки - 28:21. Добрата игра на домакините продължи и в средата на втората част водеха с 11 точки - 34:23. Черно море Тича успя да поддържа преднината си и на полувремето водеше с 8 точки - 42:34.

Гостите започнаха много силно след почивката и за малко повече от три минути игра вкараха 7 срещу 2 точки и намалиха пасива си до 3 точки - 41:44. Домакините обаче не се предадоха, показаха характер и успяха да поведат с 9 точки при 52:43.

Една минута и 48 секунди преди края на третата част гостите успяха да стопят пасива си до само 2 точки - 53:55. Секунди преди края на третата четвърт гостите успяха да поведат при 58:56 и при този резултат приключи третата част. Домакините успяха да изравнят резултата в началото на последната четвърт при 61:61.

Последваха 5 изравнявания до края на четвъртината, но с тройка на Шакир Смит със сирената гостите успяха да измъкнат победата с 80:77.