Академик Бултекс 99 изравни резултата в полуфиналната серия от мъжкия шампионат по баскетбол срещу Балкан Ботевград. Пловдивчани победиха с 68:59 (25:18, 19:10, 11:11, 13:20) у дома срещу "зелените" и резултатът в плейофите между двата състава е 1:1 успеха.

Домакините изиграха силна първа половина от мача и натрупаха солиден аванс от 44:28. В първите 20 минути от двубоя по-добрата стрелба на домакините им помогна да притиснат своя противник и да се оттеглят на почивка с надеждна преднина.

В третия период Академик Бултекс 99 запази аванса си, а финалния щурм на Балкан през последната част се оказа недостатъчен. Гостите от Ботевград спечелиха последната четвърт с 20:13, но многото пропуски помогнаха на "студентите" да спечелят първия си успех в полуфиналния плейоф.

Димитър Димитров стана най-резултатен за отбора от Пловдив със 17 точки. С 15 точки се отличи Александър Груев. За гостите от Балкан 16 точки вкара Дивон Уошингтън. Съотборникът му Венцислав Петков добави още 13 точки.  Следващите две срещи от серията са в Ботевград.