Домакинът Испания победи Белгия с 67:60 (15:15, 17:12, 23:16, 12:17) в Тенерифе и спечели бронзовите медали на Световното първенство по баскетбол за жени.

Така иберийките заслужиха място на подиума на трети пореден Мондиал, след като преди четири години завършиха на второ място, а през 2010 година отново се класираха трети. Белгийките пък пропуснаха да спечелят първо отличие в историята си.

Испанките стартираха неуверено и допуснаха изоставане от 5:15, но със серия от 12 безответни точки те стигнаха до обрат в началото на втората четвърт. Двубоят продължи равностойно до 15-ата минута, когато дойде и последното изравняване при 21:21, а в последствие домакините взеха аванс от 6-7 точки, който не допуснаха да намалее.

В средата на третата част иберийките направиха преднината си двуцифрена, а четвъртата част започна при резултат 55:43.

Белгийките опитаха щурм и със серия от 9 безответни точки за малко повече от три минути намалиха до 54:55, но за повече нямаха сили.

Марта Харгай беше най-резултатна за победителките със 17 точки, Алба Торенс добави 15, а Асту Ндур допринесе с 13 точки и 6 борби.
Ема Меесеман отново беше лидерка на белгийките с 24 точки и 9 борби.

В мача за златото по-късно днес олимпийските шампионки от САЩ ще защитават титлата си срещу Австралия.