Волейболистите от българския национален отбор напуснаха Световното първенство в Полша с наведени глави. Състезателите на Пламен Константинов записаха шестата си загуба на шампионата. В последния си мач от турнира, „трикольорите“ ни отчетоха срамното 0:3 (18:25, 21:25, 18:25) гейма от непретенциозния тим на Финландия, който също не успя да продължи напред.

България записа само три победи в Полша – срещу Мексико (3:0 гейма), Китай (3:0) и Египет (3:2). Доброто представяне в първите две части от мача с Русия напълно избледня след петте последователни загуби (от Русия, Бразилия, Германия, Куба и Финландия).

В последните си три срещи от Група F на Световното първенство, волейболистите ни бяха неузнаваеми – допускайки изключително голям брой грешки, а компонентите от играта не сработиха в нито един момент.

„Трикольорите“ ни буквално се предадоха срещу скандинавците, допускайки срамно поражение с 0:3 гейма в Стогодишната зала във Вроцлав. Пламен Константинов започна мача с Андрей Жеков, Светослав Гоцев, Данаил Милушев, Мирослав Градинаров, Тодор Скримов, Теодор Тодоров, Теодор Салпаров.

Българският отбор загуби първата част с 18:25 точки срещу непретенциозния състав на Финландия. Съставът ни отново започна да демонстрира старите грешки, които допускаше от началото на първенството, затова и Финландия поведе при първото техническо прекъсване с 8:7, а след това и с 12:9. В последствие разликата достигна до 6 точки в полза на съперника ни - 19:13, а в края на частта дори и до 8 - 22:14. Волейболистите на Пламен Константинов не успяха да се противопоставят на съперника си, блокадата ни не сработи за пореден път и при последната точка в тази част - 18:25 точки.

Във втората част отново волейболният ни отбор не бе на необходимото ниво. Геймът започна като предишния - Финландия поведе с 8:5 точки. Цветан Соколов се появи на игрището малко след това, за да помогне за изравняването на резултата с успешна атака през центъра за 9:9. Въпреки това, скандинавците отново взеха преднина за второто техническо прекъсване - 16:13 точки. След добра единична блокада Андрей Жеков намали на 16:17, а ас на Данаил Милушев отново доведе резултата до равенство 17:17. Защитата ни обаче се пропука след това, от което се възползваха финландците, които поведоха с 20:17, а след това и с 22:18. В крайна сметка "трикольорите" отстъпиха и в тази част на своя съперник с 21:25 точки.

Българският дух отдавна бе изчезнал и мачът се доигра, за да може Финландия бързо да спечели, а тимът ни да напусне залата и турнира. Скандинавците поведоха с 8:4, а в последствие натрупаха по-голяма разлика, за да спечелят частта с 25:18, а с това и мача.

Най-резултатен за България беше влезлият като резерва Цветан Соколов с 11 точки. За Финландия топреализатор стана Урпо Сивула с 22 точки.