След седем поредни загуби, България успя да постигне първата си победа в тазгодишното издание на Световната лига. Пред 4500 зрители в Чикаго, момчетата на Камило Плачи стигнаха до драматичен успех с 3:2 гейма (26:24, 25:17, 14:25, 13:25, 15:12) срещу домакините от САЩ след над 2 часа игра.Загубата пък е първа за тима на САЩ в тазгодишното издание на лигата.

Българите показаха изключителен характер в първия гейм след като губеха с 19:24, но успяха да спечелят с 26:24 след силна серия на сервис на Тодор Скримов. Последва убедителна игра във втория гейм на българските национали и успех с 25:17.

Домакините бяха повече от категорични в следващите два гейма, които затвориха на 14 и 13 и доведоха мача до тайбрек.

Българите показаха по-голямо желание за победа в петия гейм и поведоха с 6:3. При 9:9 Николай Николов завърши атака с ас, последваха нови две точки и аванс от 12:9. Българите не изпуснаха преднината и затвориха мача с 15:12.

Най-резултатен за победата бе Тодор Скримов със 17 точки, а Цветан Соколов добави 14. За американците Тейлър Сандър се отличи с 18 точки. Следващата седмица България гостува на Сърбия, а САЩ пътува за мачове с Русия.