Националният отбор по волейбол на България за момичета до 14 години, състезателки родени 2002/2003, които са водени от треньора Стоян Гунчев завършиха с бронзовите отличия на Балканиадата в Казанлък. Така най-младите ни националки,  които бяха събрани за първи път приключиха в призовата тройка на Балканите.

В последния си мач родните представителки загубиха от първенеца Турция с 0:3 (14:25, 19:25, 21:25  )  пред около 250 запалянковци, покрепящи нашите в трудния мач. Така волейболистките ни приключиха турнира с две победи и три загуби (две от които след петгеймова битка с 2:3), като това отреди трето място на България. Първенец стана отборът на Турция без загуба, със сребърните медали завърши съставът на Сърбия, с една загуба.

В този двубой българските момичета не можаха да покажат своите възможности срещу лидера Турция. Волейболистките ни започнаха неуверено мача и отбелязаха лошо начало. Туркините поведоха с 6:1, разбиха родното посрещане и оставиха нашите само на 14 точки в първия гейм.

Във втората част българките отново имаха труден старт и съперничките поведоха с 5:1. В последствие родните представителки се стабилизираха, изравниха играта и поддържаха равенство до 14:14. В този момент туркините обаче засилиха сервиса, пробиха ни и взеха разлика, а с това затвориха и втория гейм.

В третия гейм българските волейболистки най-накрая показаха, че могат и имат потенциал. Националките ни започнаха този път уверено, отбелязаха добри моменти на начален удар и поддържаха преднина до второто техническо прекъсване, което бе в наша полза 16:15. След това обаче волейболистките на Турция отново ни пречупиха и направиха точкова серия до 22:16, а с това взеха гейма и затвориха мача с чиста победа.