Националният ни отбор по волейбол за мъже стартира със загуба участието си във втора дивизия на Световната лига. Волейболистите загубиха с 1:3 гейма от Канада в Арена Ботевград в първия си мач от група С на турнира. Селекционерът Пламен Константинов избра да започне със състав: Николай Николов, Любомир Агонцев, Николай Пенчев, Теодор Тодоров, Владимир Николов, Тодор Скримов и либеро Теодор Салпаров.

Канада поведе с 2:0, националите намалиха до 2:1, но в крайна сметка отстъпиха с 1:3 гейма. Гостите доминираха от самото начало, като в първиятгейм дръпнаха с 12:8 след по-стабилна игра, особено на блокада. Пламен Константинов взе прекъсване и впоследствие националите стопиха до точка пасива си при 12:13. Канадците обаче влееха инициативата и взеха първата част с 25:20.

Вторият гейм тръгна отново с по-убедителна игра за Канада и в средата на частта съперниците поведоха с 9 точки при 19:10. През този втори гейм на терена се появи и Тодор Алексиев, като българите намалиха до 13:19, но гостите задържаха преднина от 6-7 точки до края на гейма, като водеха с 20:13 и 23:16. В крайна сметка поведоха с 2:0 гейма след 25:19 точки.

Третият гейм беше по-оспорван, като нито един от двата тима не се откъсна със сериозна преднина, а второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:15 за България. Националният ни тим дръпна с 23:21 след атака на Николай Пенчев. При 24:22 точки българите получиха шанс да затворят гейма и добра блокада на Тодор Алексиев волейболистите ни спечелиха гейма с 25:22 точки.

Първото техническо прекъсване в четвъртия гейм дойде при 8:7 точки за Канада. Гостите дръпнаха с 11:9, но българите изравниха. Резултатът вървеше точка за точка, като България излезе напред при 18:17. Канадците обаче наваксаха и поведоха съответно с 22:19 и с 24:21 точки, преди да затворят гейма с 25:21 точки, а с това и мача с 3:1 гейма.

Владимир Николов бе най-резултатен за България с 20 точки, а Теодор Тодоров реализира 11. За Канада Гавин Шмит завърши с 26 точки, от които 5 директно от сервис.

Вторият двубой между България и Канада от първия кръг на втора дивизия на Световната лига е в неделя, 31-и май от 20.45 часа.

Другите два тима в група Аржентина и Куба пък играят втори мач тази нощ, след като в първия двубой Аржентина победи с 3:0 гейма.