Женският национален отбор на България допусна загуба от Полша с 0:3 (17:25, 20:25, 22:25) гейма в първия си мач от група "К" на турнира Гран При по волейбол за жени. Срещите се провеждат в зала "Гилермо Ангуло" в град Каролина. Полша доминираше изцяло в двубоя и логочни стигна до успеха.

За България Габриела Коева и Юлия Стоянова записаха по 8 точки. Най-резултатна беше Ана Грейман с 14 точки. 13 точки добави Дария Пашек.

Следващият мач на България в тази нощ срещу тима на Канада.

"Това беше лош мач. Ние не играхме, както се очакваше. Направихме твърде много грешки в решаващите моменти по време на втория и третия гейм", каза треньорът на българския тим Атанас Лазаров. Както е известно, селекционерът Драган Нешич остана с основната група от националния отбор в подготовка за домакинския турнир от Гран При в Самоков след седмица./БТА