Европейският шампион Поми Казалмаджоре (Италия) се класира за финала на Световното клубно първенство по волейбол за жени в Манила (Филипини) след победа над швейцарския Волеро с 3:1 (25:27, 25:23, 25:17, 25:23).

Българската национална Добриана Рабаджиева беше титуляр за швейцарките и завърши с 8 точки. Волеро взе оспорвания първи гейм с 27:25, а във втората част пропиля аванс от 17:15 и допусна обрат.

Италианките доминираха в третия гейм, в който рано поведоха с 14:5.

Четвъртата част беше особено драматична. Поми Казалмаджоре пропиля аванс от 20:17 и Волеро обърна до 23:21 и беше само на две точки от тайбрек. Последваха, обаче, четири поредни успешни разигравания за италианките, с което те триумфираха. Саманта Фабрис беше най-резултатна за победителките с 23 точки.

За Волеро с по 19 точки се отличиха Олеся Рихлюк и Фолуке Акинрадево.

Защитаващият титлата си Еджзаджъбашъ също се класира за финала след успех в истанбулското дерби срещу Вакъфбанк (Истанбул) с 3:1 (25:23, 19:25, 25:17, 25:23).
Тияна Бошкович завърши с 22 точки за победителките, а Тин Чжу се отличи с 23 точки за Вакъфбанк./БТА