Пред около 500 зрители в "Арена Самоков" шампионът на България по волейбол за мъже Марек Юнион Ивкони претърпя четвърта загуба в група "В" на Шампионската лига, отстъпвайки след малко повече от два часа игра на полския Ястърженбски Венгел. Така възпитаниците на старши треньора Найден Найденов са на последното, 4-то място в групата с актив от 3 точки /1 победа и 4 загуби/.

В последния кръг отборът на Марек Юнион Ивкони ще гостува на руския Локомотив /Новосибирск/, който е лидер в групата с 12 точки и сигурен победител.

Мачът Локомотив /Новосибирск/ - Марек Юнион Ивкони е на 27 януари в сибирския град.

Мачът в Самоков започна с по-добра на възпитаниците на италианския треньор Роберто Пиаца, които спечелиха първия гейм с 25:18.

Вторият гейм тръгна по-добре за българския отбор, който бързо поведе с 4:0 след добри прояви на Михаел Манджуков и Станислав Величков. Преднината на отбора от Дупница периодично нарастваше - 16:9, 19:11 и се стигна до логичното 25:18 за Марек Юнион Ивкони.

Третият гейм бе изключително равностоен, с игра "точка за точка", но в крайна сметка българите го спечелиха с 25:22 и поведоха в резултата с 2:1.

От началото на четвъртия гейм обаче полските волейболисти доминираха и спечелиха гейма с 25:18, а в тайбрека бяха повече от убедителни - 4:1, 8:2, 11:4 и в крайна сметка 15:7, а с това спечелиха и мача в Самоков с 3:2.

Мач от петия кръг в група "В" на Шампионската лига по волейбол (мъже):

Марек Юнион Ивкони (България) - Ястърженбски Венгел (Полша) - 2:3 /18:25, 25:18, 25:22, 18:25, 7:15/

Състави:
Марек Юнион Ивкони: Гьорги Гьоргиев 6, Михаел Манджуков 13, Станислав Величков 20, Ангел Велков 10, Борислав Апостолов 6, Павел Душков 12 - Мартин Божилов-либеро (Венелин Кадънков 6, Михаил Цветанов 1, Мартин Иванов 1, Владимир Лобутов)

Ястърженбски Венгел: Михал Масни 3, Матеуш Малиновки 19, Гийом Кеск 13, Кжиштоф Герчински 17, Патрик Чарновски 5, Гжегож Кошок 7 - Дамиан Войташек-либеро (Матеуш Канчок, Дмитро Филипов, Якуб Попивчак, Ален Пайенк 11)/БТА