Мъжкият волейболен отбор на Миньор Перник загуби от  Монтана с 1:3 (28:26, 18:25, 18:25, 23:25) гейма в среща от  втория кръг на мъжкото първенство на България в своята домакинска зала.

В първия гейм се игра равностойно. Крайното 28:26 беше  оформено след атака на Иван Ковачев, който реализира първо  подаване на Виктор Костадинов и изведе домакините напред в  резултата.

Миньор поведе във втория гейм, но гостите направиха обрат и  спечелиха с 25:18. Перничани взеха аванс и в третия гейм, но  играчите на Монтана изравниха и излязоха напред с 19:11 точки. Въпреки последвали три поредни точки за перничани, третата част  завърши 25:18 за гостите.

Монтана имаше превъзходство в началото на четвъртата част,  последва изравняване за 19:19, но гостите стигнаха до успех с  25:23 в гейма и с 3:1 в срещата./БТА