Женският ни национален отбор по волейбол записа първа победа на турнира Гран при в Пуерто рико. Нашите момичета надиграха домакините с 3:2 гейма в двубой наситен с много драматизъм и обрати.  Ето и какво каза след края, пред сайта на БФВолейбол треньорът на представителния ни тим за мачовете в Каролина Атанас Лазаров:

„Най-радващото е, че във всеки изминал мач се вижда градация в играта на отбора. Момичетата заслужаваха да бият пред такава темпераментна публика и то точно отбор като Пуерто Рико. Изпълняваха се тактическите задачи и резултатът се получи. Разколебаване, загуба на концентрация и грешки във важни ситуации в третата част, както и пускането на втората разпределителка при съперника, ни костваше два гейма. Най-положителното от мача е, че при 12:14 в тайбрека, който започва лошо за нас, момичетата показаха характер и намериха сили да пречупят. противника. Изключително съм доволен от отношението и играта на отбора. Говорих в началото за опита, който трябва да трупат младите и точно с такива мачове се расте.“