Женският волейболен състав на Левски се наложи с 3:2 гейма над вечния си съперник ЦСКА в мач от 19-я кръг на волейболния шампионат. В отделните части двубоят се разви при 31:33, 25:18, 25:17, 24:26 и 15:9.

Това бе седемнадесети успех за „сините“ в първенството и четвърта победа от четири мача над ЦСКА в редовния сезон.

Двубоят бе доста оспорван, като бе натоварен и с традиционния голям заряд, а първата част бе особено напрегната. Волейболистките на ЦСКА показаха по-голяма съсредоточеност в решителните моменти и така затвориха гейма при 33:31.

Последва бърз отговор от страна на Левски, който взе втората и третата част съответно при 25:18 и 25:17, но в четвъртия гейм „сините“ показаха колебливост и закономерно загубиха с 24:26.

Така се стигна до решителната пета част, когато момчетата от Левски доминираха, а силният сервис на Виктория Григорова изигра решаваща роля, за да се стигне до 15:9.

Така Левски е лидер в класирането с 50 точки в актива си, а ЦСКА е трети с 32.