Mарица (Пловдив) победи ЦСКА (София) като гост в инфарктен мач от тринадесетия кръг на Националната волейболна лига за жени.  След 3:2 (25:22, 22:25, 13:25, 25:17, 17:15)* обаче вицешампионките загубиха ценна точка в надпреварата си с другия столичен гранд Левски (София) за първото място в крайното класиране от редовния сезон на първенството.  След като Сините очаквано спечелиха домакинството си срещу Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0, те водят в таблицата с 36 точки от 13 мача, следвани от Жълтите с 32 точки от 12 изиграни срещи.

Мачът в зала Васил Симов бе изключително драматичен, изпълнен с обрати, и продължи 110 минути игрово време.  В първия гейм волейболистките на Иван Петков успяха да се възползват от многото грешки на противника, за да го спечелят с 25:22. Нещата се обърнаха във втория гейм, когато пловдивчанки допуснаха много брак в играта си, а с по-добри изяви на сервис и блокада ЦСКА спечели частта със същия резултат.

Наставникът на Марица потърси решение в смените, но третият гейм бе катастрофален за отбора му.  С нестабилно посрещане и неефективна атака, гостенките направиха още повече непредизвикани грешки, за да отстъпят с категоричното 13:25 и да се простят с поне една точка за класирането.  Все пак, в четвъртия гейм нещата започнаха да си идват на мястото.  Петков отново заложи на стартовия си състав от първия гейм, но вече с опитната Марина Ковачева на поста диагонал.  Марица наложи своя ритъм на игра и изравни мача след убедително 25:17. В тайбрека блокировачките на двата тима направиха истинско шоу на терена, отбелязвайки общо девет от точките в този гейм.  Пловдивчанки обаче бяха по-добри в нападение, поведоха още в първите моменти на тази част и, въпреки че допуснаха инфарктен завършек в добавено време, затвориха гейма при 17:15, а така и мача, в своя полза.

Таня Събкова бе най-резултатна за победителките с 16 точки, но топреализатор на мача с 20 точки стана волейболистката на ЦСКА Мария Филипова.

В следващия си мач Марица посреща Славия-СУ (София) в зала Пловдивски университет тази събота, 31 януари, от 16:00 ч.