Левски победи лесно с 3:0 (25:18, 25:20, 25:18) големия си съперник ЦСКА и се класира за финала в турнира за купата на България по волейбол при жените.

В бургаската зала "Младост" "сините" започнаха по-силно срещата и поведоха с 8:3 при първата техническа пауза. Второто прекъсване дойде при 16:9 и това позволи на Левски безпроблемно да вземе аванс в двубоя след 25:18.

Втората част премина доста по-равностойно, като "сините" имаха аванс от само две точки при втората задължителна пауза 16:14. "Червените" не успяха да използват шансовете си за изравняване и Левски поведе с 2:0 след 25:20.

В третия гейм отново си пролича превъзходството на по-опитния състав на "сините", воден от треньора Радослав Бакърджиев. Левски поведе с 8:3 и до края спокойно завършваше атаките, които донесоха успеха с 25:18 и 3:0 в полза на финалиста в шампионата. Срещата продължи едва 67 минути.

Мирослава Паскова от Левски беше най-резултатна с 15 точки, а нейната съотборничка Ваня Върбанова добави 10 точки. Симона Димитрова реализира 8 точки за "червените".

Вторият полуфинал в турнира е между домакините от Бургас 2007 и Марица (Пловдив), носител на купата на страната за миналия сезон./БТА