Добруджа 07 се наложи с 3:1 (25:21, 26:24, 22:25, 25:21) над Нефтохимик 2010 в отложен мач от 14-я кръг на Суперлигата.

Двубоят бе сравнително равностоен, а това силно си пролича по време на първата и втората част. Именно през втория гейм зрителите станаха свидетели на забележителен обрат. Тогава гостите от Бургас поведоха с 20:16, а след това дойде един подем у домакините, които се поздравиха в края на частта. Третият гейм бе изключително динамичен и оспорван, като имаше сериозна гонитба в точките.

В последния четвърти гейм домакините от Добруджа показаха по-голяма съсредоточеност в решителните моменти и така затвориха частта при 25:21.

Впечатление с изявите си по терена направи Костадин Стайков от домакините.

Така със спечелените точки и кръг преди края на редовния сезон Добруджа е лидер с 40 точки, а Нефтохимик е 4-и с 34.

Преди началото на мача всички в залата почетоха Националния празник на България 3-и март при звучащия химн.