България допусна третото си поражение в три мача в първия турнир от Световната лига по волейбол. Воденият от селекционера Пламен Константинов състав падна с 1:3 след домакините от Русия на срещата в Калининград, след като поведе с 1:0.

"Лъвовете" поведоха с 8:6 при първата техническа пауза в двубоя, а след това увеличиха аванса си на 19:15 в края на гейма. Силният начален удар се оказа най-силното оръжие на българите и те поведоха с 24:20, след което Екорл Клюка изпрати топката в аут и България поведе в мача.

Домакините взеха аванс от 5:1 в началото на втората част, но България стабилизира играта си в атака и поведе с 8:7 при първата задължителна пауза. Руснаците се върнаха в мача и натрупаха преднина от 14:11 в средата на гейма и след това победиха с 25:19, въпреки опитите на "трикольорите" за намаляване на изоставането си.

В средата на гейма нападателят Тодор Скримов получи контузия в глезена си и се наложи да бъде заменен от Методи Ананиев. Третата част стартира със силна игра на Русия и домакините взеха аванс от 10:5 и от 19:15. Това беше достатъчно за руския отбор да поведе с 2:1 след 25:17.

В четвъртия гейм руснаците отново контролираха събитията на полето и успяха да затворят мача след близо два часа игра. Този път олимпийският шампион победи с 25:22 и крайното 3:1 след ас на Дмитри Мусерски.

В края на следващата седмица българите ще играят на втория турнир от Световната лига в Белград, където съперници ще бъдат Бразилия, Сърбия и Иран.

състав на България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Николай Пенчев, Светослав Гоцев, Виктор Йосифов, Владислав Иванов-либеро (Трифон Лапков, Методи Ананиев, Любомир Агонцев, Розалин Пенчев)