Отборът на Хасково 2012 се доближи на една победа от бронзовите медали от Националната баскетболна лига за жени (НБЛ), след като се наложи с 67:47 (12:6, 24:16, 14:14, 17:11) над Нефтохимик 2010 в Бургас.

Момичетата на старши треньорът на гостите Елена Станкова подцениха срещата и аутсайдерите от Нефтохимик започнаха с две точни стрелби под коша, но Дунав се съвзе бързо и последвалата серия от 10:0 реши изхода на срещата. Бургазлийките отбелязаха само още две точки през първата третина, а разликата на почивката вече беше 12 точки.

Баскетболистките от Хасково задържаха аванса си през второто полувреме, като в края на мача дори го увеличиха до 18 точки. Това им даде предимство преди домакинството, в което те могат да спечелят бронзовите медали. Срещата е насрочена за 26-и април от 17:30 часа.

Уолтия Рол завърши мача с "дабъл-дабъл" при 23 точки и 16 спечелени борби, а Лидия Микова добави други 21 пункта в полза на Хасково. Най-резултатна за Нефтохимик беше Глория Браун с 16 точки, докато Борислава Христова записа "дабъл-дабъл" при 12 пункта и 11 борби.