Водачката в схемата Агниешка Радванска се класира за четвъртфиналите на турнира в Щутгарт след победа над Роберта Винчи с 6:3, 6:2.

Полякинята, номер 3 в световната ранглиста, не допусна нито един пробив, а на свой ред проби на три пъти сервиса на съперничката и спечели мача за час и 18 минути.

На четвъртфиналите Радванска ще срещне шампионката от последните две години в Щутгарт - Мария Шарапова, която се наложи над сънародничката си Анастасия Павлюченкова в два сета - 6:4, 6:3.

Шарапова, номер 9 в света, започна колебливо и загуби първите два гейма, но постепенно намери своя ритъм на игра и спечели първата част с 6:4.

Във втория Шаропава бе далеч по-уверена, поведе с 3:0 и удържа победата след 6:3.