Вашингтон Уизърдс поведе с 2:0 победи срещу Чикаго Булс в серията между двата отбора от първия кръг на плейофите в НБА.

В Чикаго гостите стигната до успеха със 101:99 след продължение и така направиха голяма крачка към отстраняването на „биковете“.

Мачът предложи доста обрати като „магьосниците“ профукаха аванс от 17 точки след първата четвърт, след което пък наваксаха пасив от 10 точки в четвъртата част. В крайна сметка се стигна до равенство 91:91 и продължение.

В него главна роля за успеха на Вашингтон имаше Нене, който реализира 6 от 17-те си точки в мача именно в добавеното време. Брадли Бийл бе най-резултатен за победителите с 26 точки. За Чикаго пък трима баскетболисти постигнаха над 20 точки – 25 за Аугустин, 22 за Гибсън и 20 за Ноа.