Наполи се провали при визитата си на Удинезе. Двата отбора завършиха 1:1 в мача от 34-я кръг на Серия А, който се игра на стадион „Фриули“. Вратарят Хосе Рейна направи фрапантна грешка, която коства победата на Наполи.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Наполи можеше да поведе в резултата в 12-та минута, когато Лоренцо Инсиние стреля опасно, но Скуфет спаси.

Три минути по-късно Муриел направи двойно подаване с Фернандес, който стреля, но Хосе Рейна се намеси и спаси. Осем минути по-късно се наложи нова намеса на испанския вратар, който отрази удар на Баду.

Наполи организира добра атака в 25-та минута, когато завърши с удар на Марек Хамшик, но Скуфет спаси.

Домакините изпуснаха много добра възможност в 31-та минута, когато Баду стреля опасно, но топката премина на сантиметри над напречната греда в аут.

Наполи поведе в резултата в 39-та минута, когато Хосе Кайехон, който разстреля вратаря на домакините Симоне Скуфет с мощен шут вътре в наказателното поле.

Наполи можеше да удвои своята преднина, но Марек Хамшик и Лоренцо Инсиние направиха фрапантни пропуски.

В 54-та минута на срещата Хосе Рейна не успя да изрита добре една върната към него топка и я прати в краката на на Джампиеро Пинци, който от своя страна пък подаде към Бруно Фернандес, който бе изведен сам срещу вратаря на Наполи и резултатът стана 1:1.

Лоренцо Инсиние можеше да донесе победата на Наполи в 82-та минута, но ударът му не намери целта.

Наполи завърши мача с човек по-малко на терена, след като Фернандес бе изгонен за втори жълт картон.

Наполи се намира на трето място с 68 точки, докато Удинезе е на четиринадесета позиция с 39 точки.