Българският нападател Атанас Курдов избухна с хеттрик за новия си отбор Астана, който победи кошмара на Левски Иртиш Павлодар с 4:3 в мач от седмия кръг на казахстанското първенство.

Двубоят предложи доста емоции като гостите от Астана сътвориха страхотен обрат, най-вече благодарение на Курдов, играейки доста време с човек по-малко.

В самия край на първото полувреме резултатът бе 2:1 за Иртиш, когато ситуацията за Астана се утежни много. Аничич получи втори жълт картон за нарушение в наказателното поле и остави съотборниците си с човек по-малко. Бакайев от бялата точка пък реализира втория си гол в мача и така направи резултата 3:1 за Иртиш.

Астана обаче успя да намали пасива си още преди края на полувремето с първия гол на Курдов в Казахстан.

В 56-ата минута бившият нападател на Славия реализира втори гол, с който изравни за 3:3.

Численото равенство на терена също бе възстановено в 66-ата минута, когато голмайсторът Бакайев получи втори жълт картон.

Това даде допълнително самочувствие на Астана и гостите се втурнаха в атаки. Така се стигна до 75-ата минута, в която Курдов оформи хеттрика си, а по този начин донесе и трите точки за своя отбор.

За българския нападател това бяха първи голове за Астана, а отборът му е лидер в класирането със 17 точки.