ЦСКА Москва поведе с 2-0 в серията с Панатинайкос в четвъртфиналите на Евролигата, след успех със 77:51 у дома. Серията отива в Гърция, където ПАО ще се опита да се спаси. Играе се до три победи от пет мача.

След равностойна първа част в Москва, ЦСКА дръпна, след като позволи само шест точки на съперника във втората четвърт. На почивката авансът на "армейците" бе двуцифрен, и макар че ПАО успя да съкрати своето изоставане малко в третия период, ЦСКА игра силно и в последната част, за да приключи с повече от убедителен резултат в края.

Сони Уиймс наниза 23 точки за победата, а Роко Укич вкара 15 за ПАО.

Милано изравни на Макаби, ЦСКА пак би ПАО

източник: БГНЕС

В най-интересната серия от четвъртфиналите, Армани Милано изравни на 1-1 победи срещу Макаби Тел Авив, след като спечели с 91:77. Израелският гранд взе първата среща в Италия, и сега има шанс да приключи серията, тъй като предстоят две домакинства в Тел Авив.

Къртис Джерълс със 17 точки бе най-резултатен за Армани Милано, а още петима играчи отбелязаха по 10 и повече точки. Алекс Тайс с 16 точки бе топреализатор за Макаби Тел Авив.