Първите срещи в четвъртфиналната фаза на баскетболната Евролига бяха щастливи за Реал Мадрид, Барселона, Макаби Тел Авив и ЦСКА Москва.

СНИМКИ: ЦСКА, Реал, Барса и Макаби поведоха в плейофите на Евролигата

източник: БГНЕС

Реал Мадрид победи Олимпиакос с 88:71 точки, а Барселона се справи с Олимпиакос с 88:61 точки. В Москва ЦСКА успя да пречупи Панатинайкос само с 3 точки- 77:74, а в града домакин на Финалната четворка Милано местният Армани загуби от Макаби Тел Авив. Израелският гранд измъкна успеха в Италия след продължение със 101:99 точки, като в допълнителните 5 минути баскетболистите на треньора Дейвид Блат отбелязаха 14 срещу 12 точки за домакините.

Вторите мачове в плейофите са тази вечер и в петък, като домакини отново са Барселона, Реал Мадрид, ЦСКА Москва и Армани Милано. В четвъртфиналите на Евролигата се играе до 3 победи от 5 възможни срещи.