Лос Анжелис Лейкърс, Ню Орлиънс, Вашингтон, Филаделфия и Торонто намериха място в плейофите на Националната баскетболна асоциация след мачовете, изиграни тази нощ. Така в Източната конференция остава да бъде решено само още една вакантна позиция, докато положението на Запад е по-завързано.

Ламар Одъм завърши с рекордните си за сезона 31 точки плюс 10 борби, а Коби Брайънт добави 25 точки и 10 борби за успеха на ЛА Лейкърс над Далас със 112:108. Пау Гасол също бе на ниво с 25 точки и седем асистенции. Така за 55-ти път в историята на клуба „езерняците” продължават напред след редовния сезон. Наставникът на тима Фил Джексън пък не е пропускал плейофи във всичките си 17 години в НБА.

За Далас Дирк Новицки завърши с 27 точки, Джейсън Тери с 25, а Джош Хауръд с 23. Джейсън Кид бе близо до нов трипъл-дабъл със своите 10 точки, осем асистенции и седем борби. За пореден път обаче Маверикс не успя да се наложи, когато изостава с по-малко от десет точки в края. Гостите дори имаха три точки аванс минута и половина преди сирената, но Лейкърс реализираха серия от 9:2 точки, а Далас не оползотвори оставащите им секунди и да ги превърне в кош.

След като три поредни години пропускаше плейофите, този път и Филаделфия достигна заветното място. Сиксърс победи като гост Атланта със 109:104 благодарение на 30 точки от Андре Игуодала и 23 от Андре Милър. Фили прекрати и серията от пет поредни успеха на Атланта, като от началото на третата част пое водачеството и не го изпусна до края на мача. За домакините Джо Джонсън реализира 32 точки, а Атланта продължава да е фаворит за последното, осмо място на Изток, даващо право за участие в плейофите.

Торонто бе изненадан у дома от Шарлът и загуби със 100:105, но въпреки това се класира за плейофите, след победата на Вашингтон над Маями. Надали канадският тим обаче ще се справи особено добре след края на редовния сезон, предвид 14-те загуби в последните си 20 мача. Феновете в залата дори освиркаха своя отбор заради слабата игра, особено видима в четвъртата част. Джейсън Ричардсън завърши с 27 точки, а Ърл Бойкинс открадна топката на Ти Джей Форд и вкара тройка в последната минута за успеха на Шарлът. Крис Бош реализира 23 точки за Раптърс, колкото имаше и Рашо Нестерович.