Етър се откъсна на първото място в "Б" група, като взе страхотна победа с 1:0 като гост на Ботев Пловдив.

Първите няколко минути преминаха при постоянен натиск на домакините. В 5-ата минута Александров центрира отдясно и последва удар над гредата, а малко след това шут на Атанасов бе спасен от Цанков.

От този момент обаче Етър овладя инициативата и в 9-ата минута след центриране отдясно Макенджиев нацели гредата, а веднага след това опасни центрирания на Стойчо Младенов и Радослав Анев бяха избити от защитници пред самата врата, като Етър изпълни поредица от корнери. До почивката реферът Антон Генов показа по един жълт картон на Киков от домакините и Анев от Етър.

Втората част започна ударно за "виолетовите". В 47-ата минута чудесен пробив на Светослав Караиванов отдясно завърши с удар, който Амбарцумян отби към връхлитащия Радослав Анев и той хладнокръвно откри резултата – 0:1! Веднага след гола Ботев натисна, но не стигна до чисти положения.

В 73-ата минута Ботев изпусна чист гол. Александров нахлу опасно отляво и стреля диагонално, но топката мина до гредата, като не се намери и кой да я засече. Десет минути преди края Гайдаров получи червен картон, но до края Етър уверено удържа победата.