С гол на Иван Стоянов Алания Владикавказ стигна до равенство 1:1 при домакинството си на шампиона Рубин Казан в мач от 8-я кръг на руската лига.

Иван Стоянов започна като титуляр и бе заменен в първата минута на даденото от съдията продължение на мача. Другият бивш футболист на ЦСКА Иван Иванов остана резерва.

Стоянов се представи отлично във втори мач поред за Алания и успя да вкара своето второ поредно попадение.

В 32-та минута Иван Стоянов пое топката и с фантастичен удар прати топката в долния ъгъл на вратата на Рижиков за 1:0.

Бившият футболист на ЦСКА продължи да играе много активно до края на мача и създаде доста опасности пред вратата на Рубин.

Алания обаче не съумя да задържи преднината си и в 88-та минута Алан Касаев стреля, след което Михаил Кержаков сбърка фатално и топката се озова в неговата мрежа за крайното 1:1.

След това равенство Алания се намира на единадесето място с актив от 9 точки, а Рубин изостава на четвърта позиция с 14 точки и е на четири от лидерите Спартак Налчик и Зенит.