Бившият номер едно в тениса Роджър Федерер беше полят със студен душ на силния турнир в Мадрид, в който е поставен под номер. Швейцарецът беше елиминиран след три тайбрека от австралиеца Ник Кириос в третия кръг - 7:6, 6:7, 6:7.

Мачът беше изключително оспорван, като 20-годишният тенисист проби съперника си още в началото на първия сет. Федерер обаче върна пробива за 5:5, а впоследствие в тайбрека беше безкомпромисен - 7:1 и 1:0 сета.

В следващата част Кириос беше този, който пропусна няколко сетбола, но в крайна сметка изравни общия резултат, след като спечели тайбрека със 7:5. Така всичко трябваше да бъде решено от трети сет.

В него двамата на два пъти загубиха подаванията си, но в крайна сметка драмата трябваше да се реши за трети път от тайбрек. Той също беше изключително драматичен и приключи при 14:12 за Кириос и така той изхвърли фаворита в надпреварата още в третия кръг.