Поставеният под номер 4 в схемата Кей Нишикори победи американеца Доналд Йънг с 6:4, 7:6 (4) и се класира на четвъртфинал на домашния си турнир по тенис за мъже в Токио.

Следващият съперник на младия японец ще бъде французинът Жереми Шарди, който надви с 6:4, 6:4 южноафриканеца Кевин Андерсън.

Нишикори, седми в света, използва солидна игра от основната линия и продължителни разигравания, дали резултат в многобройни непредизвикани грешки от страна на неговия съперник. При 4:3 в тайбрека на втория сет, Йънг допусна и двойна грешка, а Нишикори се отдели в резултата с форхенд по диагонал на корта.

Японецът приключи мача със силен удар и ретур на Йънг в мрежата. Йънг също беше близо до победата във втория сет, но Нишикори спаси разиграване за частта при 5:6.

В друга среща Милош Раонич надигра Юрген Мелцер с 6:4, 6:3.