Шампионът за 2008 година Рафаел Надал (Испания) се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в германския град Хамбург с награден фонд 1,4 милиона евро.
Надал разгроми номер 4 в схемата Андреас Сепи с 6:1, 6:2 за 80 минути.

Испанецът допусна двойна грешка при мачбол в седмия гейм на втория сет, но след това затвори мача със седмия си пробив.Бившият номер 1 в света ще се опита да увеличи серията си от спечелена поне една титла годишно на червени кортове в Европа от 2004 година насам.

Надал, който се смъкна до 10 място в световната ранглиста, участва за пръв път след отпадането си във втория кръг на "Уимбълдън". Испанецът ще срещне на финала номер 8 в схемата Фабио Фонини (Италия), който елиминира квалификанта Лука Пуйе (Франция) с 6:2, 7:6(2) за 84 минути. Надал има четири победи и две загуби срещу Фонини, който е шампион в турнира от 2013 година. Италианецът победи Надал два пъти тази година на червени кортове - в Рио де Жанейро и в Барселона./БТА