Рафаел Надал се завърна на корта с успех. В първия си мач след поражението от Дъстин Браун на Уимбълдън, Надал успя да постигне обрат срещу своя сънародник Фернандо Вердаско с 3:6, 6:1, 6:1 в мач от първия кръг на турнира в Хамбург.

За Матадора това бе и първо завръщане в Хамбург след 2008, когато победи Роджър Федерер във финала на турнира.

Вердаско бе спечелил последните два мача между двамата и след първия сет изглеждаше близо до нов успех. Двамата испанци си размениха по един пробив в самото начало на мача, след което Надал загуби подаването си за 2:4 и до края Вердаско спечели своите подавания, за да поведе с 6:3.

В следващите два сета обаче Надал припомни за своята класа и даде само по един гейм на своя съперник, за да постигне обрат с 2:1 сета.

Във втория кръг Рафа ще играе срещу победителя от мача между Иржи Весели и Андреас Хайдер-Мауер.