Четирикратният шампион Новак Джокович (Сърбия) достигна до финала на турнира по тенис в Дубай с награден фонд 2,5 милиона долара.

Водачът в схемата победи вицешампиона от последните два сезона Томаш Бердих (Чехия) с 6:0, 5:7, 6:4 за 2:04 часа.

Джокович нямаше никакви проблеми в първия сет и не даде нито гейм на съперника си. Във втората част Бердих поведе с 5:3, но номер 1 в света изравни.

Чехът не се предаде спечели следващите два гейма и прати срещата в трети сет.

В решителната трета част Джокович направи пробив за 3:2 и до края на мача нямаше проблеми.

На финала сърбинът ще играе срещу защитаващия титлата си от миналия сезон и шесткратен шампион Роджър Федерер (Швейцария).

Федерер победи по-рано днес хърватския тийнейджър Борна Чорич с 6:2, 6:1 за 56 минути.

Швейцарецът ще търси 84-а титлата в кариерата си, седма от турнира и ще играе на девети финал в Дубай.

Джокович се цели в трофей номер 50 в кариерата.

Двамата ще изиграят мач номер 37 един срещу друг като Федерер води с 19-17./БТА