Новак Джокович очаквано се разправи със 158-я в ранглистата Мате Делич с 6:3 6:2 6:4 и даде преднина на Сърбия срещу гостите от Хърватия в балканското дерби на I кръг в Световната група на купа "Дейвис". Световният №1 за последно игра за родината си във финала през 2013-а, когато чехите изтръгнаха купата с 3-2 победи насред Белград.

Сега домакините загърбиха 20-хилядната "Белградска арена" в столицата и избраха залата в Кралево с далеч по-скромен капацитете от 3 000 места. Доводът беше, че сърбите искат да използват тези мачове, за да разпространят любовта към тениса из цялата страна.

Само за 6 минути в двубоя Ноле си осигури пробив аванс срещу 158-я в света Мате Делич. Хърватинът за първи път в кариерата си започна сервис гейм срещу №1 в света и при 30:40 уверен пасинг шот по правата от форхенд подсигури пробива. Джокович успокои темпото на двубоя след пробива и с много вариативен начален удар записа още няколко рутинни гейма до крайното 6:3 за 29 минути, пише tenniskafe.com.

Новак Джокович все първия сет с един-единствен шанс за пробив, който реализира и си личеше, че тотално диктува развитието на двубоя. В третия Ноле взризи залата със стоп воле почти с гръб към мрежата, което му осигури 0:40 на сервиса на Делич и 158-ят в света се пропука още при първата точка за 2:3. На свой сервис лидерът в ранглистата при мъжете не остави шанс на съперника и затвори двубоя за 92 минути.