Гаел Монфис не остави никакъв шанс на Роджър Федерер по време на мача от финалната серия за Купа Дейвис. Французинът се наложи с 3:0 сета (6:1, 6:4, 6:3) над швейцареца и така изравни резултата – 1:1 победи.

Припомняме, че по-рано Стан Вавринка даде аванс Швейцария, след като се наложи с 6:1, 3:6, 6:3, 6:2 в първия двубой.

Срещата между Монфис и Федерер продължи точно 1 час и 48 минути, а като че ли травмата в гърба, която отказа Федерер от финала на Мастърса в Лондон, даде отражение върху играта му.

Първият сет започна равностойно, но след като Монфис поведе с 2:1 гейма, съпротивителните сили на швейцареца спаднаха и французинът със смазващо превъзходство затвори частта при 6:1.

Във втория сет Федерер „показа зъби“, като игра значително по-равностойно. Въпреки това, Монфис се наложи с 6:4.

Колебливата тенденция в играта на Федерер се затвърди и в последния трети сет, където въпреки че взе три гейма, френският му опонент приключи мача и се поздрави с успеха след 6:3.