Анди Мъри от Великобритания постигна победа номер 500 в кариерата си на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 5,38 милиона долара.

Поставеният под номер 3 Мъри надделя над Кевин Андерсън (Южна Африка) с 6:4, 3:6, 6:3 и се класира за четвъртфиналите на надпреварата, който спечели през 2009 и 2013 година.

Така той стана първият британец и общо 46-ият играч в историята, който достига границата от 500 успеха в модерната ера на тениса след 1968 година.

"Това означава много за мен. Няма много играчи, които са постигали 500 победи. Хубаво е, че аз успях. Надявам се, че това няма да бъде последният мач, който ще спечеля.

Надявам се да имам още доста победи в кариерата си. Най-важното е да бъда здрав и тялото ми да позволи да стигна още по-далеч", коментира Мъри, който има 31 титли и е деветият действащ тенисист с 500 победи като професионалист.

Британецът пое контрола върху мача срещу Андерсън с пробив за 3:1 в третия сет и до края нямаше проблеми.

Следващият съперник на Мъри ще бъде австрийският тийнейджър Доминик Тийм, който се наложи в драматичен мач над Адриан Манарино (Франция) със 7:6(5), 4:6 7:5 след 2:13 часа игра.

Водачът в схемата и защитаващ титлата си Новак Джокович (Сърбия) също продължава напред, въпреки че загуби сет.

Джокович елиминира украинеца Александър Долгополов с 6:7(3),7:5, 6:0, след като навакса изоставане от сет и 1:4 гейма във втория. В третата част сърбинът беше безапелационен, след като взе 24 от 27 разигравания, за да триумфира. Той търси пети трофей в кариерата си в Маями.

На четвъртфиналите той ще се изправи срещу номер 6 Давид Ферер (Испания) се наложи над Жил Симон (Франция) със 7:6(5), 6:0.

Представителят на домакините Джон Иснър се справи с петия в схемата Милош Раонич (Канада) с 6:7(3), 7:6(6), 7:6(5) за 2:43 часа на корта в мач без нито един пробив.

Иснър, който в третия кръг елиминира Григор Димитров, наниза 25 аса и за първи път достигна до четвъртфиналите на надпреварата, където ще срещне номер 4 Кей Нишикори от Япония.

Нишикори разби белгиеца Давид Гофен с 6:1, 6:2.

Чехът Томаш Бердих се класира за четвъртфиналите на шести пореден турнир, след като победи Гаел Монфис от Франция с 6:3, 3:2 и отказване на съперника след тежко падане.

Бердих ще играе срещу Хуан Монако от Аржентина, който се справи с Фернандо Вердаско (Испания) с 6:3, 6:3./БТА