Поставеният под номер 2 в схемата Анди Мъри (Великобритания) се класира за пръв път от 2011 година насам за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3.28 милиона евро.

Мъри победи Давид Гофен (Белгия) с 6:1, 7:5 за 95 минути. Британецът, който е трети в световната ранглиста, загуби само 10 точки в първия сет срещу Гофен. Белгиецът поведе с 3:1 във втората част. Мъри обаче стигна до обрат и при 5:4 сервираше за победата. Той обаче загуби подаването си, но все пак при втория опит успя и затвори мача.

Мъри ще спори за място на финала с французина Люка Пуй, който се класира за първи път в кариерата си за полуфиналите на турнир от сериите "Мастърс" по тенис. Пуй не игра на четвъртфиналите заради отказ на съперника си Хуан Монако (Аржентина).

Любопитното е, че 52-ият в световната ранглиста французин влезе в основната схема като "щастлив губещ" от квалификациите след отказването на сънародника си Жо-Вилфрид Цонга заради контузия./БТА