Миналогодишната финалистка Симона Халеп (Румъния) се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставената под номер 3 в схемата Халеп победи рускинята Евгения Родина със 7:5, 6:4.

Румънката поведе с два пробива и 4:1 в първия сет, но допусна съперничката й да изравни 5:5. Все пак след това тя спечели следващите два гейма Халеп направи решителен пробив в деветия гейм на втория сет, след което при свой сервис затвори мача.

"Бях малко нервна днес, защото никога не е лесно да започнеш на такъв турнир", каза румънката, която на финала миналата година загуби от Мария Шарапова. Във втория кръг Халеп ще играе с Миряна Лучич-Барони (Хърватия), която отстрани Лорън Дейвис (САЩ) с 6:3, 3:6, 6:3. Номер 9 Екатерина Макарова (Русия) също продължава напред в турнира след успех над Луиза Чирико (САЩ) с 6:4, 6:2./БТА