Румънката Симона Халеп е втората финалистка на Шампионата на УТА в Сингапур с награден фонд от 6.5 милиона долара.

Халеп победи Агниешка Радванска (Полша) с 6:2, 6:2 за 67 минути и на финала утре ще срещне защитаваща титлата си Серина Уилямс (САЩ).

Румънката, която вчера загуби от Ана Иванович (Сърбия) в последния си мач от червената група, изцяло доминираше срещу Радванска. Халеп направи пет пробива, допусна само един и записа 26 печеливши удара.

"Много съм развълнувана, че достигнах до финала. Играя най-добрия си тенис тук таз седмица", каза 23-годишната румънка, което дебютира на Шампионата на УТА.

Преди 18 месеца Халеп беше 64-а в света, но сега е четвърта в ранглистата и една от най-добрите тенисистки в момента.

Румънката спечели първата си титла от УТА през миналата година, но вече има осем. Преди три дни поставената под номер 4 Халеп разгроми
водачката в схемата Серина Уилямс с 6:0, 6:2 за 65 минути.

Това изравни най-тежката загуба в кариерата на 18-кратната шампионка в турнирите от Големия шлем, която успя да вземе само два гейма в мач срещу Джанет Крюгер (Южна Африка) в Оклахома Сити през далечната 1998 година.

В другия полуфинал двукратната шампионка Серина Уилямс победи Каролине Возняцки (Дания) с 2:6, 6:3, 7:6(6) за 2:13 часа.

"Халеп играе много, много добре. Дори тя каза, че играе много силно. Аз ще дам най-доброто от себе си и ще видим какво ще се случи", коментира Уилямс преди утрешния финал./БТА