Шампионката от "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия) отпадна в четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Четвъртата в схемата Квитова загуби от Тимеа Бачински (Швейцария) с 2:6, 6:0, 6:3 за 1:39 час.

Чехкинята започна отлично мача и загуби само два гейма в първия сет, който продължи 27 минути. Бачински обаче стигна до обрат, след като спечели 12 от следващите 15 гейма в двубоя. В решителния трети сет швейцарката направи пробив за 3:2, но в следващия гейм загуби подаването си.

Тя стигна до нов пробив за 4:3, а след това триумфира с 6:3. Квитова направи 41 непредизвикани грешки срещу 29 за съперничката си. На четвъртфиналите Бачински ще играе срещу Алисън Ван Уйтванк (Белгия), която отстрани Андрея Миту (Румъния) с 6:1, 6:3./БТА