Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова спечели турнира по тенис на червени кортове в италианския град Казерта с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 2 Шиникова победи Далила Якупович (Словения) с 6:2, 4:6, 6:2 за 91 минути. Българката поведе с ранен пробив, след което направи още един за 5:2 в първия сет. Във втората част Шиникова водеше с 4:3, но съперничката й взе три проедни гейма и изравни резултата.

В третия сет българката спечели първите пет гейма и реши изхода на двубоя.  Така българката заслужи общо 16-ата си титла на сингъл в турнирите на ITF, трета от този ранг и пета за сезона. Шиникова заработи 3919 долара и 50 точки за световната ранглиста, в която заема 195-о място./БТА