Полякинята Агниешка Радванска се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в китайския град Ухан с награден фонд 2,589 милиона долара. Третата в схемата Радванска победи бившата номер 1 в света Каролине Возняцки (Дания) с 6:4, 6:2 за 89 минути.

Полуфиналистката в надпреварата през 2014 година Возняцки навакса пасив от 0:4 до 4:4, но в десетия гейм отново допусна пробив и загуби първия сет.

Във втората част датчанката стартира с пробив, но Радванска веднага го върна, а след 2:2 тя взе четири поредни гейма, а с това и мача.

На четвъртфиналите полякинята ще срещне номер 9 Светлана Кузнецова (Русия), която детронира миналогодишната шампионка Винъс Уилямс (САЩ) с категоричното 6:2, 6:2./БТА