Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна на четвъртфиналите на турнира на тревни кортове в английския град Бирмингам с награден фонд 846 хиляди долара.

Квалификантката Пиронкова загуби от Барбора Стрицова (Чехия) с 2:6, 5:7 за 94 минути.

28-годишната пловдивчанка допусна пробив още в първия гейм на мача. Стрицова взе подаването на българката за втори път за 4:1 и без особени затруднения спечели първия сет.

Във втората част Пиронкова започна отлично със серия от три поредни гейма. След това тя имаше аванс от 4:1 и 5:2, но Стрицова стигна до крайния успех, след като в края спечели пет поредни гейма.

Това беше втори мач за деня за Стрицова, която по-рано елиминира Хедър Уотсън (Великобритания) със 7:5, 6:4.

Българката все пак осигури 22310 долара и 125 точки за класацията на УТА, в която заема 72-ото място в момента./БТА